Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır ?
https://www.salonpasaprotezsac.com/yuklemeler/blog-gorselleri/pasa3.jpg
Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır ?

Saç protez çeşitlerinin kullanım ömrü en çok merak edilen konulardan biri olmakla birlikte en çok değişkenlik gösteren hususlar arasında da yer alıyor. Çünkü bu ürünlerin hazırlanmasında artık pek çok farklı materyal kullanılabiliyor. Tahmin edebileceğiniz gibi kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli olursa, protez saç kullanım süresi de o kadar uzun oluyor. Aynı zamanda bakımının önemine de değinmek gerekir. Şayet protez saçların bakımını ihmal etmezseniz kullanım süresini belirgin seviyede uzatmış olursunuz.

Aslında genel olarak protez saçların kullanım sürelerinin doğallıkları ile ters orantı içerisinde olduğunu belirtmek gerekir. Artık üretimde sentetik malzemeler de kullanılabiliyor. Elbette sentetik materyaller ile hazırlanan protez saçların kullanım ömrü daha uzun oluyor. Ancak doğal bir görünüm noktasında doğal malzemeler ile hazırlanan protez saçların daha avantajlı olduğunu da unutmamak lazım. Bu konuda tercih kişiye bırakılıyor.

Şayet doğal görünsün, kullanım süresi sonunda yenilensin isterseniz talepleriniz doğrultusunda son derece natürel bir duruş sergileyen protez saçlar hazırlanacaktır. Kullanım süresinin uzun olması sizin için daha önemli bir unsur ise bu durumda yine talebiniz doğrultusunda sentetik malzemeler kullanılarak protez saçlar hazırlanacak ve uygulanacaktır. Her ikisinde de protez saç kullanımı konfor açısından bir değişiklik göstermiyor. Doğal ve sentetik protez saçlar gayet konforlu bir kullanım şansı sunar!

Protez Saçın Kullanım Süresinde Belirleyici Unsurlar

Kişinin ten rengine uygun, son derece ince ve hafif bir materyal kullanılarak hazırlanan protez saçlar, % 100 doğal insan saçı kullanıldığında her açıdan çok daha doğal bir görünüm sunar. Hatta ıslandığında da doğal görünümünü kaybetmez ve özellikle alın ile şakak çizgileri bakımından gerçek insan saçı ile ayırt edilmesi olanaksızdır. Elbette bu görünümü sağlayan, üretimde doğal malzemeler kullanılmasıdır ve dolayısıyla protez saç ömrü biraz daha kısa olabilir.

Firmamız tarafından kullanılan doğal materyaller ile hazırlanan protez saç bakımı ve beraberinde kullanım ömrü bakımından sizlere büyük bir avantaj sağlar. Çünkü firmamızın tercihi olan ürünler piyasadaki en kaliteli protez saçlardır. Protez saçların kalitesi, uzman ekiplerimizin muntazam uygulama stilleri ile buluşuyor ve sizlere kullanım ömrü en uzun olan protez saçlara sahip olma şansı tanıyoruz. Kullanım şekliniz ve bakımını ihmal etmemeniz durumunda firmamız tarafından uygulanan protez saçların kullanım ömrü 10 ay ila 12 ay arasında değişmektedir.

Özellikle firmamızın uygulama sonrasında ilettiği önerileri dikkate almanız ve harfiyen uygulamanız durumunda bu süreyi belirgin bir şekilde uzatma şansını da elde edebilirsiniz. Ayrıca firmamızı tercih etmeniz durumunda yumuşaklık, kalınlık, doğal görünüm ve konforlu kullanım gibi konularda da beklentileriniz % 100 karşılanıyor. Pratik bir şekilde kullanabileceğiniz protez saçlarla gür saç hayalinizi gerçeğe dönüştürmemiz için bizimle hemen iletişime geçiniz! Protez saç uygulaması hakkında tüm sorularınızı yanıtlamaktan büyük mutluluk duyarız!

Bize Ulaşın
İletişime Geç