Protez Saç Yapım Aşamaları Nelerdir?
https://www.salonpasaprotezsac.com/yuklemeler/blog-gorselleri/salon-pasa-6.jpg
Protez Saç Yapım Aşamaları Nelerdir?

Protez Saç Yapım Aşamaları Nelerdir?

Protez saç büyük bir titizlikle hazırlanan ürünlerden biridir. Kişiye özel olarak hazırlandığı için üretimi biraz zaman alıyor diyebiliriz. Protez saçın hazırlanması yaklaşık olarak 2 ay sürebiliyor. Öncelikle randevu almanız ve numune vermeniz gerekiyor.  Saçlı deriden alınan numune özel ölçülerde alındıktan sonra suni deri üzerine tek tek eklenir.  Sonrasında hazırlanan protez saç kişiye transfer edilir.

Protez saçın sıklıkla  saç ekimi ile karıştırıldığına tanıklık edebiliyoruz. Ancak saç ekimi işlemi ile protez saç arasında hiç bir benzerlik yoktur.  Bu iki işlemi tamamen birbirinden farklı olduğunun altını çizmek gerekiyor.  Aynı zamanda protez saçın peruğa benzeyen bir ürün olmadığını da belirtelim.  Çok daha farklı tekniklerle hazırlanan protez saç % 100 doğal bir görünüm sergiliyor.

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde son yıllarda çok daha fazla tercih edilen  bu işlem sayesinde, saçlı deride saç kaybı olan ya da seyrelme olan bölgelerin yeniden gür bir saç görünümüne kavuşması mümkün olabiliyor.  Ülkemizde çok sayıda ünlü ismin protez saç kullandığını belirtelim.  Sadece erkekler değil kadınlar da bu işlemden rahatlıkla faydalanabilir.

Protez saç  isteyen herkesin kullanabileceği ve kullanım konforu bakımından da beklentileri fazlasıyla karşılayan işlemlerden biridir.  Hava ve su geçirgenliği bulunan bir malzeme kullanıldığı için saçlı deriye herhangi bir zarar vermiyor olması da protez saçın büyük bir ilgi görmesini beraberinde getirebiliyor. Ayrıca peruk kullanımında yakalayamadığınız konforu protez saçta kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Bize Ulaşın
İletişime Geç