Protez Saç Takıldıktan Sonra
https://www.salonpasaprotezsac.com/yuklemeler/blog-gorselleri/pasa2.jpg
Protez Saç Takıldıktan Sonra

Gür ve mükemmel görünen saçlara sahip olmanızı sağlayacak protez saç uygulamasını daha yakından tanıdıkça tüm endişelerinizden kurtulamaya başlayacaksınız. Son derece pratik bir şekilde uygulanan ve hiçbir medikal işleme gerek bırakmayan protez saç uygulaması kadın ve erkek her yaştan bireyin faydalanabileceği işlemler arasında yer alıyor. Peruk gibi alternatif yöntemler ile kıyaslandığında kullanım yönünden pek çok avantaj sunması, bu tekniğin gün geçtikçe daha popüler olmasını da beraberinde getiriyor.

Öncelikle protez saç kullanımı hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarını sizlerle paylaşalım! Öncelikle protez saçların uzamayacağını belirtelim. Her ne kadar bu saçlar kullanımı esnasında sizin gerçek saçlarınız gibi görünüyor olsa da kökleri saç derinizin altında olmadığından uzamaz. Son derece doğal bir görünüm elde etmek için doğal materyaller ile hazırlanan protez saçların tercih edilmesi önerilerimiz arasında yer alıyor.

Şayet doğal malzemeler ile hazırlanan protez saçları tercih ederseniz, siz söylemediğiniz sürece saçlarınızda protez olduğunun anlaşılması mümkün olmaz. Çünkü bu saçlar ıslandığında da doğal görünümünü korumaya devam eder. Dolayısıyla protez saçların anlaşılacağı endişesi yaşamanıza gerek kalmadan gayet rahat ve konforlu bir biçimde saçlarınızı kullanabilirsiniz.

Bakım konusu merak edilen bir diğer unsur oluyor. Ancak sanıldığı gibi protez saç bakımı için uzun uğraşlar vermeniz, bol sıfırlı bütçeler ayırmanız gerekmiyor. Bakım için nasıl bir saç protezinin tercih edildiğine bağlı olarak 2 hafta ila 8 hafta arasında değişen bir sürede zaman ayırmanız yeterli oluyor. Protez saçların bakımının son derece kolay olduğunu belirtmemize gerek dahi yok. Ayrıca bakımını ihmal etmemeniz protez saçlarınızın kullanım ömrünün yaklaşık olarak % 50 oranında artmasını da sağlar.

Protez Saç Bakımı Kullanım Ömrünü Uzatır!

Örneğin seçtiğiniz protez saç ömrü 1 yıl olduğunu varsayalım. Şayet bakımını ihmal etmezseniz kullanım ömrü 1,5 yıla kadar uzayabiliyor. Elbette kullanım süresini uzatmak için firmamız tarafından uygulama sonrasında aktaracağımız önerilere dikkat etmeniz ve uygulamanız da gerekir. Aynı zamanda protez saçların hem kullanım konforunda hem de kullanım ömründe kalitesi de en belirleyici unsurdur. Eğer profesyonel bir protez saç firmasını tercih ederseniz çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Protez saç takıldıktan sonra aynı gün hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İş hayatınıza ya da sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekmiyor. Çünkü bu işlem kesinlikle tıbbi bir müdahale değildir. Dolayısıyla hiçbir endişe yaşamadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Elbette uygulama esnasında ya da kullanım sırasında hiçbir rahatsızlık vermez. Sadece cildin alışma dönemi olarak değerlendirilen 1 haftalık süreçte çok hafif olmak kaydıyla kaşıntı yaşayabilirsiniz. Son olarak protez saç kullanımının gerçek saçlarınıza hiçbir zarar vermediği bilgisini de sizlerle paylaşalım. Protezin altında kalan saçlarınız da kesinlikle bu uygulamadan zarar görmeyecektir. Daha farklı sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz, yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Bize Ulaşın
İletişime Geç