Protez Saç Sağlık Açısından Zararlı Mıdır ?
  • Ana Sayfa /
  • Protez Saç Sağlık Açısından Zararlı Mıdır ?
Protez Saç Sağlık Açısından Zararlı Mıdır ?

Çok sayıda kişi saç kaybı nedeniyle rotasını protez saç uygulamasına çeviriyor. Hiçbir medikal işleme gerek kalmadan, daha gür ve gayet doğal bir görünüm elde etmeyi sağlayan protez saç uygulaması hem kadınların hem de erkeklerin faydalanabildiği işlemlerden biridir.  Kişiye özel olarak hazırlanan ve doğal görünümü nedeniyle her açıdan beklentileri karşılayan bu uygulama ile saç kaybı görüntüsünü ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor.

Protez saçtan faydalanmak isteyenlerin en büyük endişesi ise sağlığa bir zararının olup olmadığıdır. Öncelikle protez saçların % 100 insan saçı kılından üretildiğini belirtelim. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve doğru yöntemlerle dizayn edilen bir protez saçın sağlığa herhangi bir zararı bulunmaz. Dileyen herkes gönül rahatlığı ile bu saç uygulamasından faydalanabilir.

Protez saç kullanımına alışmanız için geçmesi gereken bir süre vardır ve bu süreyi genel olarak 1 hafta şeklinde belirtebiliriz. Bu esnada protez saç kullanımı çok hafif düzeyde olmak kaydıyla kaşıntıya sebebiyet verebilir. Bunun nedeni cildin protez saça alışma sürecidir. Sonrasında bu his kendiliğinden ortadan kalkar. Hatta pek çok kişide bu süre sadece birkaç gün olabiliyor.

Protez Saç Kullanımına Dair Bilmeniz Gerekenler

Bu uygulamadan faydalanmak isteyenlerin yaşadığı en büyük endişe protez saçın kafa derisine özel solüsyonlar ve malzemeler ile yapıştırılmasıdır. Ancak protez saçta saç tellerinin bulunduğu malzeme cildin hava ile temasını kesmez. Her ne kadar gözler görünen delikler olmasa da aslında delikli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kafa derisinin oksijen ile temasını kesmez. Hava ve su geçirgenliği olan bir malzeme kullanıldığından altta kalan saç tellerine ve saç köklerine de hiçbir zararı olmayacaktır.

Bu uygulama sadece aşırı atopik cilt yapısına sahip olanlara önerilmez. Egzama gibi çeşitli cilt sorunları yaşayanlar için ideal bir uygulama olmadığını belirtebiliriz. Çünkü bu tür cilt yapısına sahip olanlar ciltlerinin çeşitli maddeler ile teması durumunda alerjik reaksiyon gösterebiliyor. Hatta şampuan veya saç kremi kullanımında dahi çeşitli sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu nedenle aşırı reaksiyon gösteren cilt yapısı için protez saç uygun olmayabiliyor.

Bu arada protez saç bakımı da ihmal edilmemeli! Bakımını ihmal ettiğinizde protez saçlarınızın kullanım ömrünü ciddi düzeyde kısaltmış olursunuz. Aynı zamanda doğal görünüm ortadan kalkmaya başlar ve ilk günkü kadar natürel bir görünüm elde edemeyebilirsiniz. Bakımını düzenli olarak yaptırmanız ise kullanım süresinin uzamasını beraberinde getirir.

Protez saç ile ilgili her türlü sorunuzu bize rahatlıkla iletebilirsiniz. Özellikle protez saç ömrü ya da bakımının nasıl yapılması gerektiği, ne kadar süre aralıklarla bakım işlemine ihtiyaç duyulduğu ve daha pek çok konuda sizlere bilgi vermekten memnuniyet duyarız. Protez saçta kalitenin çok büyük önem taşıdığını sakın unutmayın! Kalitesiz ve hatalı şekilde hazırlanmış protez saçlar zararlı olabilir. Bu nedenle profesyonel hizmet sunan firmamızı aramalısınız.

Bize Ulaşın
İletişime Geç