Protez Saç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
https://www.salonpasaprotezsac.com/yuklemeler/blog-gorselleri/salon-pasa-3.jpg
Protez Saç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez Saç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde pek çok farklı problem beraberinde saç kaybını getirebiliyor. Ancak artık kellik problem olmaktan çıktı diyebiliriz. Çünkü protez saç uygulamaları sayesinde dileyen herkes saç kaybı probleminden rahatlıkla kurtulabiliyor.  Üstelik son derece doğal bir saç görünümü elde edilebildiği için protez saçlar dışarıdan anlaşılamıyor. Peki, protez saç kullanımında dikkat edilmesi gerekenler neler?

  • Öncelikle kaliteli materyaller kullanan ve alanında uzmanlaşmış bir ekiple hizmet veren protez saç merkezini tercih etmeniz gerektiğini belirtelim.

 

  • Saçların düzenli olarak yıkanması gerekiyor. Tıpkı gerçek saçlar gibi protez saçlar da zamanla kirleniyor ve temizlenmesi için şampuanla yıkanması gerekiyor. Bunun için özel olarak üretilen protez saç şampuanının kullanılması tavsiye ediliyor.

 

  • Protez saçların kullanım ömrünün uzun olması için belirli aralıklarla bakım yapılması da gerekiyor. Bu periyodun yaklaşık olarak ayda bir olduğunu belirtebiliriz. Ayda bir bakım yapılması halinde protez saçlar uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanılabilir.

 

Protez saç kullanımında dikkat edilmesi gerekenler sadece bu kadar!  Dilediğiniz gibi saçlarınızı tarayabilir ve şekillendirebilirsiniz. Havuza ya da denize girmenizde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Dolayısıyla yaz tatillerinde de  gönül rahatlığıyla havuz ve deniz keyfi yapabilirsiniz. Protez saçların gayet konforlu bir şekilde kullanılabildiğini bilmeyenler için hatırlatalım. Artık saç kaybı probleminden kurtulmak için siz de rotanızı gönül rahatlığı ile  yüz güldüren bu uygulamaya çevirebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın
İletişime Geç