Protez Saç Avantajları
Protez Saç Avantajları

Saç kaybı ya da saç seyrelmesi durumunda yaşanan pek çok sıkıntıyı ortadan kaldıran uygulamalardan biri de protez saç uygulamasıdır. Bu uygulama günümüzde alternatif bir yönteme nazaran daha avantajlı olabiliyor. Protez saç avantajları arasında en çok ön plana çıkan ise herhangi bir medikal işleme gerek kalmamasıdır. Çünkü bu uygulama hiçbir tıbbi müdahale yapılmadan gerçekleştiriliyor.

  • Protez Saç Tıbbi Bir İşlem Değildir!

Dolayısıyla iğne korkusu olanlar ya da medikal bir işlem görmek istemeyenlerin adeta imdadına yetişen bir işlem olduğunu belirtebiliriz. Tamamen kozmetik bir işlemdir ve protez saç kullanımı sonrasında geri dönüşü de mümkündür. Kaliteli ve profesyonel yöntemlerle hazırlanan protez saçlarla ilgili sorun yaşayanların sayısı yok denecek kadar azdır. Ancak yine de ender durumlarda kişinin kullanım esnasında psikolojik açıdan bir rahatsızlık duyması halinde geri dönüşünün mümkün olması da protez saç avantajları arasında yer alıyor.

  • Protez Saç Sağlığa Zarar Vermez!

Bu işlem sağlığa hiçbir zarar vermiyor olmasıyla da ön plana çıkıyor. Protez saçın üretiminde % 100 insan saçı kılları kullanılıyor. Bu nedenle cilde bir zararı bulunmuyor ve gayet konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Aynı zamanda protez saçın deriye uygulanması için kullanılan malzemeler de cilt dostudur. Özel solüsyonlar ya da protez saçı deriye sabitlemek için yapıştırma malzemesi olarak kullanılan materyallerin tamamı belirli testlerden geçirildikten sonra kullanıma sunuluyor. Bu nedenle sağlığa bir zarar vereceği endişesi yaşamadan kullanabilirsiniz.

  • Protez Saç Doğal Bir Görünüm Sunar!

Tamamen natürel bir görünüm sunması da bu uygulamanın avantajları arasında yer alıyor. Üretimde değişik materyaller kullanılabilir. Firmamız tarafından en doğal görünüm sunacak materyallerle üretilmiş olan protez saçlar kullanılıyor. Bu nedenle siz söylemediğiniz sürece saçlarınızda protez olduğunu kimsenin anlaması mümkün olmaz. Saç yapınıza en uygun saç kılları ile hazırlanıyor olması da doğal görünüm avantajından maksimum düzeyde istifade etmenizi sağlar.

  • Protez Saç Cildin Oksijenle Temasını Kesmez!

Protez saç üretiminde kullanılan materyaller hava ile cilt arasındaki teması kesmez. Gözle görünmeyecek kadar küçük delikleri olan materyaller üzerine saç uygulanır. Bundan kaynaklı olarak cildin oksijen ile teması kesilmediğinden kızarıklık ya da cilt tahrişi gibi sorunlar yaşanmaz. Sadece protez saç bakımı ihmal edilmemelidir. Bakımının ihmal edilmemesi durumunda uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor olması da avantajlar arasında yer alıyor.

  • Protez Saça İstenen Şekil Verilebilir!

Saç ekimi gibi farklı işlemler gerçekleştirildiğinde saçların çıkış yönünün çok iyi ayarlanması gerekir. Yapılacak basit bir hata saçlara istenen şeklinde kazandırılmasını engeller. Ancak Protez saç uygulamasında böyle bir sorun yaşanmaz. Uygulama sonrasında tasarım aşamasında saçlara istenen her türlü model, kesim yöntemi ile kazandırılabilir. Saçların çıkış yönünden kaynaklı olan sorunlar ortadan kalkar ve kişi dilediği saç modelini kullanabilir.

 

Bize Ulaşın
İletişime Geç