Protez Saç Nedir ?
Protez Saç Nedir ?

Hem kadınların hem de erkeklerin faydalanabileceği protez saç uygulaması saç kaybı yaşayan herkesin faydalanabileceği bir yenilik! Kişiye özel olarak uzmanlar tarafından yapılan ölçülendirme, mükemmel bir doğal görünüm yakalanmasını sağlıyor. İnsan saçı dokusundan en gelişmiş teknik yöntemler uygulanarak hazırlanan protez saç özel solüsyonlar ve malzemeler kullanılarak saç kaybı yaşanan bölgeye sabitleniyor.

Her boyuttaki saçsızlık problemini ortadan kaldırmaya yönelik olarak tercih edilebilen ve % 100 insan saçı kullanılarak hazırlanan, saç kaybı olan böyleye sabitlenerek kullanılan protezler, protez saç nedir sorusunun yanıtı oluyor. Yüksek kalite standardında hazırlandığında dışarıdan fark edilmesi mümkün olmayan bu uygulama hayal ettiğiniz saç görünümüne sadece bir günde kavuşmanızı sağlıyor.

Protez Saç Kullanımı

Konforlu bir kullanım şansı sunduğu ve medikal bir işleme gerek bırakmadığı için saç ektirme ya da peruk kullanma gibi yöntemlerin önüne geçen bu teknik sayesinde muhteşem ve bir o kadar da doğal görünen saçlara siz de sahip olabilirsiniz. Estetik açıdan tüm beklentilerinizi karşılayan protez saç uygulaması sorunsuz bir kullanım şansı sunuyor. Artık seyrek saç görünümünü gizlemenize gerek kalmadı!

Yapmanız gereken sadece periyodik olarak protez saç bakımı işlemini aksatmamanız olacak. Zira bakım aynı zamanda protez saçlarınızın kullanım ömrünü de uzatıyor. Bununla birlikte daha sağlıklı saç görünümü elde etmenizi de sağlıyor. Genç ya da yaşlı, kadın ya da erkek her bireyin faydalanabileceği protez saç uygulaması sadece aşırı cilt hassasiyeti olanlara ya da egzama gibi ciddi cilt sorunları yaşayanlara önerilmiyor. Bunun dışında dileyen herkes sağlıklı, doğal ve gür saç görünümü için protez saç işleminden faydalanabilir.

Protez Saç Uygulamasının Aşamaları

Protez saç uygulaması toplamda 3 aşamada tamamlanır.

  • Ölçülendirme

Her bireyde saç kaybının meydana geldiği alanın genişliği farklı olabilir. Bu nedenle standart bir saç protezinin kullanımı mümkün olmaz. Alanında uzmanlaşmış ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ölçülendirme aşamasında saç kaybı olan tüm bölümün muntazam bir şekilde kapanmasını sağlayacak şekilde ölçü alınır. Saç tasarımına uygun bir kalıp oluşturulur ve bununla birlikte saçın ne renk olacağı ve saç tellerinin kalınlığı belirlenir. Ölçülendirme saç protezinin en önemli aşamasıdır.

  • Yerleştirme

Ölçüsü alınan ve özel olarak hazırlanan saç protezi, saçsız alana yine muntazam bir şekilde yerleştirilir. Bu işlem sırasında saç protezi uygulamaları için geliştirilmiş olan özel solüsyonlar ve malzemeler kullanılır. Yerleştirme aşaması kesinlikle medikal bir işlem değildir. Acıya, ağrıya ya da sızıya neden olmaz. Ancak bu aşamada da uzmanlık önem taşıyor. Muntazam bir görünüm için uzman ekiplerimize güvenebilirsiniz.

  • Tasarım

Tasarım aşaması ise saçsız alana yerleştirilen saç protezinin kişinin istediği modelde kesilmesi ve şekillendirilmesidir. Kişinin taleplerine ve kişinin yüz yapısına uygun bir model belirlenerek saç tasarımı gerçekleştirilir.

Saç protezinden memnun kalmanız için deneyimli bir ekibi tercih etmelisiniz. Daha detaylı bilgi için bizi hemen arayın!

 

Bize Ulaşın
İletişime Geç